P. Mucha: Lasy Państwowe posadzą w tym roku ponad pół miliarda drzew

Lasy Państwowe tylko w tym roku posadzą ponad pół miliarda drzew – poinformował rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mucha. W ten sposób polityk odniósł się do zainicjowanej przez polityków Platformy Obywatelskiej ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew.

Ogólnokrajowa akcja sadzenia drzew jest formą sprzeciwu części opozycji wobec obowiązującej od stycznia ustawy, która zliberalizowała przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach.

Paweł Mucha podkreślił, że w Polsce wciąż wzrasta poziom zadrzewienia, a opozycja na krytyce resortu środowiska chce zbijać polityczny kapitał.

Nie należy wszystkich wyciętych drzew w pierwszym okresie 2017 r. wrzucać do jednego worka, bo jest to po prostu nieprawdziwe i niesłuszne, i obwiniać tym kogokolwiek. Jeżeli chodzi o akcje sadzenia drzew podejmowane przez niektórych polityków, to w imieniu ministra (środowiska, Jana Szyszko – red.) pragnę za nie podziękować. Natomiast chcę dziś przypomnieć tym politykom, którzy próbują zbijać kapitał polityczny na akcjach związanych z sadzeniem drzew, że Lasy Państwowe co roku sadzą około pół miliarda drzew. Lesistość w Polsce zwiększa się z roku na rok i obecnie wynosi ono ok. 30 proc. terytorium Polski – zaznaczył rzecznik Ministerstwa Środowiska.

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach. Przepisy, które były projektem poselskim, wzbudziły społeczne kontrowersje, a PiS złożył już w Sejmie propozycje zmian.

Jutro dwoma projektami nowelizacji ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości oraz Nowoczesnej zajmą się posłowie na posiedzeniu sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

RIRM

drukuj