Co dalej z ustawą antyterrorystyczną?

Sejm w dzisiejszym bloku głosowań zdecyduje o dalszych losach projektu ustawy antyterrorystycznej. Posłowie rozpatrzą wnioski PO i Nowoczesnej o jej odrzucenie w pierwszym czytaniu. PSL zapowiedział poparcie wniosków PO i Nowoczesnej, choć podczas sejmowej debaty, poseł tego klubu był za dalszymi pracami nad projektem. Kluby PiS i Kukiz15’ opowiedziały się za skierowaniem projektu do dalszych prac.

Zdaniem części opozycji ustawa ogranicza swobody obywatelskie oraz porządek demokratyczny.

Do zarzutów tych odniósł się podczas sejmowej debaty minister-koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński. Podkreślił, że kwestia bezpieczeństwa dotyczy wszystkich Polaków, niezależnie od poglądów.

Terroryści nie będą pytali czy ktoś głosuje na Platformę Obywatelską, Nowoczesną, Polskie Stronnictwo Ludowe czy Prawo i Sprawiedliwość. Jesteśmy otwarci na konkretne pomysły dotyczące zwiększenia naszego bezpieczeństwa; naszego, w sensie nas Polaków. To jest nasz obowiązek jako rządu – danie służbą odpowiedzialnym za likwidowanie tych zagrożeń pełnej palety możliwości zgodnych z prawem, ze standardami demokratycznymi, ale tak, żeby państwo polskie i służby nie były bezradne. Żeby nasi obywatele nigdy nie zaznali tego, czego doznają obywatele państw, które m.in. w imię takiej demagogii i takiej obłudy, zlekceważyły podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dziś w Europie Zachodniej giną niewinni ludzie – powiedział Mariusz Kamiński.

Celem przedstawionego przez rząd projektu ustawy antyterrorystycznej ma być podniesienie efektywności działania polskiego systemu antyterrorystycznego i zwiększenie bezpieczeństwa obywateli.

Nowe przepisy mają doprowadzić m.in. do lepszej koordynacji działań służb i współpracy między nimi oraz przyśpieszyć proces decyzyjny w przypadku zamachu.

Jest to szczególnie ważne w kontekście zbliżających się; szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.


RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl