fot. narodowymarszzycia.pl

Chrońmy życie od poczęcia!

Ochrona życia od poczęcia to codzienna praca podejmowana przez tych, którzy organizują pomoc dla mam, czuwają przy Oknach Życia, dbają o edukację. To także praca, jaką muszą wykonać media, dlatego konsekwentnie za życiem opowiadają się redakcje Radia Maryja i TV Trwam. Wobec idącej coraz dalej polityki śmierci chcemy zaprosić Państwa, by wziąć udział w Narodowym Marszu Życia, jaki będziemy transmitować w najbliższą niedzielę.

Fundacja Małych Stópek stworzyła dom dla kobiet, w którym mogą one znaleźć schronienie: one i ich dzieci. Dom powstał, by ratować życie; powstał, bo pojawili się ludzie chcący pomóc, a których połączył Marsz dla Życia w Szczecinie.

– Ta pomoc, maszerowanie, nie może być tylko raz do roku, ale właśnie przez cały rok – wskazała Anna Piotrowska, rzecznik Fundacji Małych Stópek.

W ten całoroczny marsz wpisują się liczne fundacje, stowarzyszenia, a ich codzienna praca to magazyny wypełnione pieluchami, skąd pomoc jedzie do potrzebujących mam. To także Okna Życia, przy których ktoś czuwa dzień i noc oraz edukacja, w której tak ważne jest, by usłyszeć dźwięk bijącego serca nienarodzonego dziecka.

– Nasze stowarzyszenie wydaje broszury, kręci filmy reportażowe; organizujemy konkursy dla dzieci, młodzieży, studentów – zaznaczyła Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Wyjaśniła, że dla ochrony życia niezbędne są: modlitwa, edukacja i pomoc, a także świadectwo.

– Potrzebna jest powszechna mobilizacja sumień i wspólny wysiłek etyczny, aby wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia – akcentował ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Dlatego, jak dodał kapłan, potrzebna jest nasza obecność na Marszu dla Życia 14 kwietnia w Warszawie i Szczecinie. Nie jest to konkurencja, ale wspólny wysiłek.

– Zachęcam tych ze Szczecina, którzy mogą, aby nie byli na Marszu dla Życia w Szczecinie na Jasnych Błoniach o godz. 15.00, tylko wsiedli w samochód, pociąg i pojechali do Warszawy – mówił ks. Tomasz Kancelarczyk.

Będą osoby z Wrocławia, Lublina, Gdańska. Będą kobiety, które nie chcą, by w ich imieniu wypowiadały się środowiska, które odrzucają życie [czytaj więcej].

– Wmawianie kobietom, że ich dzieci nie są ludźmi, to zachowania antykobiece – powiedziała Magdalena Cirkot.

Marsz w Warszawie swoim patronatem objęła Konferencja Episkopatu Polski.

– Każda inicjatywa w obronie życia jest inicjatywą, która powinna wpisywać się w nasze chrześcijańskie życie – podkreślił ks. abp Tadeusz Wojda, przewodniczący KEP.

Przewodniczący KEP zwrócił się z prośbą do wszystkich, by nasze parafie były w najbliższą niedzielę miejscem modlitwy w intencji ochrony życia od poczęcia. Wprost przypomniał o Marszu dla Życia w Warszawie.

„Będzie on manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju” – akcentował ks. abp Tadeusz Wojda.

Narodowy Marsz Życia będzie transmitować TV Trwam.

TV Trwam News

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl