fot. twitter.com

CBŚP udaremniło przemyt narkotyków w pudełkach po proszku do prania

Na granicy ukraińsko-polskiej przejęto ponad 7,2 tys. tabletek buprenorfiny o czarnorynkowej wartości 100 tys. dolarów. Substancja psychoaktywna była przemycana w pudełkach po proszku do prania. Funkcjonariusze zatrzymali 11 osób – poinformowało w środę rano CBŚP.

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy zajmowali się przemytem substancji psychotropowych, głównie buprenorfiny (półsyntetyczny opioid – pochodna morfiny), z Francji, m.in. przez Polskę na Ukrainę.

W ubiegłym tygodniu zatrzymano równocześnie 11 osób (sześciu obywateli Ukrainy i pięciu Francji), w tym podejrzanych o organizowanie tego procederu. Cztery osoby spośród zatrzymanych w Polsce i na Ukrainie tymczasowo aresztowano.

Na granicy ukraińsko-polskiej przejęto ponad 7,2 tys. tabletek (7,2 kg) buprenorfiny o wartości czarnorynkowej 100 tys. dolarów. Zabezpieczono także 6 tys. euro, samochody oraz materiał dowodowy.

W akcję zaangażowanych było ponad 150 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb z Polski, Francji, Ukrainy oraz z Holandii. Śledztwo po polskiej stronie nadzorowane jest przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Czynności po stronie polskiej wykonuje CBŚP i Prokuratura Krajowa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl