fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki: Mamy bardzo dobrych kandydatów w miejsce ustępujących ministrów

Mamy bardzo dobrych kandydatów na ministrów; obecni ministrowie, którzy uzyskali mandaty europosłów mają dwa tygodnie na rezygnację z obecnych funkcji – mówił we wtorek w nocy dziennikarzom w samolocie z Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

W wyborach do PE mandaty europosłów uzyskali wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy, polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, a także m.in. rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Premier pytany o to, kiedy nastąpi rekonstrukcja rządu, odpowiedział, że nowi europosłowie obejmą nowe funkcje za kilka tygodni.

„Jest oczywiście przepis, że te osoby, które obejmują mandat europarlamentarzystów za kilka tygodni, w ciągu dwóch tygodni muszą z rezygnować z obecnych funkcji, a więc ministerialnych czy poselskich, więc to jest pewna podpowiedź, co do tego, kiedy (nastąpi rekonstrukcja rządu – PAP)” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier pytany o to, czy są już kandydaci w miejsce ministrów, którzy opuszczą rząd, odpowiedział: „mamy bardzo dobrych kandydatów”.

„Trzeba się rozstawać z tymi koleżankami i kolegami, a to byli znakomici ministrowie, wiceministrowie i po prostu wysokiej klasy profesjonaliści, była to przyjemność pracować z nimi w rządzie”– mówił szef rządu.

PAP/RIRM

drukuj