Premier przedstawi szczegóły propozycji PiS w ciągu siedmiu dni

Tzw. mapa drogowa, czyli szczegóły dotyczące nowych propozycji programowych PiS, zostaną przedstawione przez premiera Mateusza Morawieckiego w ciągu najbliższych siedmiu dniu – przypomina szef KPRM Michał Dworczyk.

Chodzi o propozycje przedstawione na sobotniej konwencji partii. PiS obiecuje „500 plus” na pierwsze dziecko, tzw. ,,trzynastki” dla emerytów, zerowy PIT dla młodych do 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy i przywrócenie zlikwidowanych połączeń autobusowych.

Minister Michał Dworczyk poinformował, że prezentowane będą dalsze precyzyjne informacje dotyczące propozycji z tzw. mapy drogowej. Szef KPRM ponowił też pytania o poparcie dla tych rozwiązań zadane liderom opozycji. Wcześniej pytała o to wicepremier Beata Szydło.

– Chciałbym zadać pytanie panu Grzegorzowi Schetynie, panu prezesowi Kosiniakowi-Kamyszowi, pani przewodniczącej Lubnauer: Czy możemy liczyć, że zagłosujecie za ustawą, dzięki której będzie można przyznać 500 zł na każde pierwsze dziecko w każdej polskiej rodzinie? Czy zagłosujecie za nowelizacją prawa, dzięki któremu będzie możliwe wypłacenie tzw. trzynastej emerytury? Czy zagłosujecie za przepisami, dzięki którym młodzi ludzie w Polsce do 26. roku będą zwolnieni z PIT-u? Czy poprzecie propozycje ustawowe, dzięki którym będą zmniejszone koszty pracy i będziemy mogli przywracać połączenia autobusowe? – pytał Michał Dworczyk.

Szef Kancelarii Premiera wskazał, że to pytanie z natury ,,sprawdzam”. Do tej pory – jak mówił – politycy opozycji różnie wypowiadali się na ten temat. Przekazał jednocześnie, że rząd dopracowuje w tej chwili ustawy, które pozwolą wprowadzić pięć zapowiadanych przez PiS programów.

RIRM

drukuj