fot. PAP/Maciej Kulczyński

Wrocław: seniorki pomogły złapać oszusta, który podszywał się pod funkcjonariusza CBŚP

Trzy starsze kobiety pomogły w zatrzymaniu oszusta, który podając się za funkcjonariusza CBŚP usiłował wyłudzić od jednej z nich oszczędności. Mężczyzna trafił do aresztu.

Jak poinformował w poniedziałek PAP st. sierż. Dariusz Rajski z KMP we Wrocławiu, o zdarzeniu policję powiadomiły trzy starsze kobiety, po tym, gdy do jednej z nich zadzwonił nieznany mężczyzna, który podszywając się pod funkcjonariusza CBŚP wypytywał o jej oszczędności.

Po zgłoszeniu „w mieszkaniu we wrocławskim śródmieściu zjawili się prawdziwi funkcjonariusze – wywiadowcy z wrocławskiej komendy. Zastali w środku trzy kobiety w wieku 56, 64 i 93 lata, które były gotowe odegrać w złapaniu przestępców swoją małą rolę. Gdy telefon zadzwonił ponownie, były już jednak przygotowane i wiedziały, co mają mówić” – powiedział Rajski.

Jak relacjonował, przebywające w mieszkaniu kobiety przekazały oszustom, że mają w mieszkaniu gotówkę, złoto, a nawet euro. Wartość całego majątku szacowały na 200 tysięcy złotych. W rzeczywistości w reklamówce znajdowały się stare gazety oraz słoik.

Oszuści mieli odebrać pakunek, pozostawiony w umówionym miejscu – na parapecie okna.

„Gdy oszust zjawił się, aby odebrać +majątek+ i chwycił za reklamówkę, okno otworzyło się i policjanci wyskoczyli wprost na niego. Został obezwładniony i zakuty w kajdanki” – przekazał policjant.

30-letni mieszkaniec Wrocławia usłyszał już zarzut usiłowania oszustwa. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl