fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA udostępniło materiały ze śledztwa dotyczącego willi w Kazimierzu Dolnym

Centralne Biuro Antykorupcyjne udostępniło materiały ze śledztwa dotyczącego tzw. willi Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym. To m.in. raport, protokoły przesłuchań i stenogramy rozmów telefonicznych.

O odtajnienie dokumentów zwrócił się do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wskazał, że dokumenty nie pozostawiają wątpliwości, kto był faktycznym właścicielem willi w Kazimierzu Dolnym.

Materiały zgromadzone przez CBA wskazują jednoznacznie, że Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy byli rzeczywistymi właścicielami domu w Kazimierzu Dolnym, zaś Marek Michałowski, który w tej sprawie występuje jako formalny właściciel, został jedynie podstawiony – mówiąc kolokwialnie – po to, aby czystość w dokumentach nie budziła sensacji ani wątpliwości odpowiednich organów skarbowych – podkreślił Stanisław Żaryn.

Pod koniec stycznia były agent CBA Tomasz Kaczmarek w materiale TVN 24 oskarżył byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, a także byłego wiceszefa biura Macieja Wąsika o wywieranie na niego nacisków podczas operacji dotyczącej willi. Kaczmarek stwierdził, że miał wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Zaznaczył też, że on sam takiego przeświadczenia nie powziął.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl