fot. twitter.com/CaritasPolska

Caritas Polska zebrała ok. 2 mln zł dla poszkodowanych w nawałnicach

Ok. 2 milionów złotych zebrała Caritas Polska na pomoc poszkodowanym w nawałnicach, które nawiedziły Polskę w połowie sierpnia. Organizowanie akcji pomocowych rozpoczęto niemal od razu od katastrofy.

Oprócz zbiórki pieniężnej, wolontariusze docierali do potrzebujących i świadczyli pomoc na miejscu.

Obecnie Caritas podejmuje działania o charakterze długofalowym. Chodzi m.in. o odbudowę zniszczonych lub uszkodzonych domostw – mówi ks. dr Marek Dec, wicedyrektor Caritas Polska.

– W tym momencie zakończyliśmy już czas pomocy doraźnej zabezpieczenia tych domostw podstawowymi środkami do życia. Chcemy uruchomić teraz pomoc długofalową. Chcemy to czynić między innymi przez pomoc w odbudowie domostw, służąc uzupełnieniem środków, które są przyznawane przez służby samorządowe i odszkodowania. Myślę, że rodzin, którym będziemy mogli pomóc, jest sporo, chociaż zdajemy sobie sprawę, że jeszcze nie wszystkim możemy pomóc – zaznacza ks. dr Marek Dec.

W wyniku nawałnic, które przeszły nad Polską w drugim tygodniu sierpnia zginęło sześć osób, a ponad 50 zostało rannych. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 5 tys. budynków, z czego 3,5 tys. to budynki mieszkalne.

RIRM

drukuj