fot. pixabay.com

Biały Dom: Chinom ciężko będzie powstrzymać wirusa za pomocą strategii „zero COVID”. Demonstranci mają prawo protestować

Uważamy, że Chinom ciężko będzie powstrzymać koronawirusa za pomocą strategii „zero COVID”, a demonstranci mają prawo do pokojowych protestów – przekazała w poniedziałek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego przy Białym Domu, Adrienne Watson.

Rzecznik odniosła się w ten sposób do protestów przeciwko surowym restrykcjom pandemicznym w Chinach.

„<<Zero COVID>> nie jest polityką, którą prowadzimy tu w Stanach Zjednoczonych. I tak jak mówiliśmy, sądzimy, że Chińskiej Republice Ludowej bardzo trudno będzie powstrzymać tego wirusa za pomocą ich strategii zero COVID” – przekazała Adrienne Watson w oświadczeniu cytowanym przez media, w tym m.in. agencję Reutera.

„Od dawna mówimy, że wszyscy mają prawo do pokojowych protestów, zarówno tu w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie. To dotyczy też ChRL” – dodała.

Protesty w wielu miastach Chin wybuchły w reakcji na pożar w borykającym się z lockdownami mieście Urumczi, stolicy regionu Sinciang na północnym zachodzie Chin. Zginęło co najmniej 10 osób, a władze cenzurowały w sieci pytania, czy restrykcje utrudniły ewakuację i gaszenie ognia.

Chińskie władze obstają przy polityce „zero COVID” i dążą do całkowitej eliminacji koronawirusa. Lockdowny, przymusowe testy i ograniczenia podróży uderzają w gospodarkę i irytują mieszkańców, ale według władz zapobiegają milionom potencjalnych infekcji i zgonów.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl