Fot. kolejeslaskie.com

„Bezpieczeństwo pasażerów Kolei Śląskich zagrożone”

Zarząd Kolei Śląskich działa na szkodę spółki i zagraża bezpieczeństwu pasażerów – stwierdził Czesław Sobierajski, przewodniczący Klubu Radnych PiS w województwie śląskim.

Przewodniczący złożył w tej sprawie do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez zagrożenie bezpieczeństwa pasażerskiego transportu kolei śląskich.

Zarząd Kolei Śląskich złożył do Urzędu Kontroli Transportu Kolejowego fałszywą dokumentację i nie wykonywał żadnych zaleceń w celu poprawy sytuacji w sprawie bezpieczeństwa – podkreśla Czesław Sobierajski, przewodniczący Klubu Radnych PiS w województwie śląskim.

– Koleje śląskie, badając wniosek dokumentacji do UTK, cytuję za TOR, za ekspertami, którzy zrobili tę analizę, złożyły dokumentację niezgodną ze stanem faktycznym. Spółka miała certyfikat bezpieczeństwa wydany w 2010 roku na określoną, wąską działalność na połączenia. Tymczasem ustawa kolejowa mówi, że jak się spółka zwiększa, czyli poszerza swoją działalność, a ta poszerzyła w znakomity sposób, jest zobowiązana złożyć dokumentację o ponowne przyznanie certyfikatu – powiedział Czesław Sobierajski.

Tymczasem prezes UTK znając sytuację kolei śląskich niespełniających wymogów bezpieczeństwa udzielił licencji na przewozy w całym województwie śląskim.

Licencja została wydana na podstawie oświadczeń zawierających niesprecyzowane  założenia  zarządu kolei w sprawie poprawy bezpieczeństwa.

 

Wypowiedź Czesława Sobierajskiego:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj