Bartosz Kownacki w komisji śledczej ds. Amber Gold

Poseł Stanisław Pięta został w czwartkowym głosowaniu odwołany ze składu sejmowej komisji śledczej ds Amber Gold, zastąpił go w tej komisji były wiceminister obrony narodowej, poseł PiS Bartosz Kownacki.

Za dokonaniem takiej zmiany w składzie komisji śledczej ds. Amber Gold zagłosowało 402 posłów, 8 było przeciw, 8 wstrzymało się od głosu.

Komisja śledcza ds Amber Gold została powołana w lipcu 2016 r.; poseł Pięta zasiadał w tej komisji od początku jej prac.

Poseł Pięta w poniedziałek został zawieszony w prawach członka PiS – decyzję w tej sprawie podjął szef partii Jarosław Kaczyński. W konsekwencji Pięta zawieszony też został w prawach członka klubu PiS i zapadła decyzja o wycofaniu go z prac komisji śledczej ds. Amber Gold i sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

W komisji śledczej ds. Amber Gold poseł Pięta został zastąpiony przez posła Kownackiego, który od listopada 2015 r. do 22 stycznia bieżącego roku był wiceministrem obrony narodowej. Został odwołany po tym, jak Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON zastąpił Mariusz Błaszczak. W resorcie Kownacki odpowiadał za sprawy związane z uzbrojeniem i modernizacją armii oraz zakupami uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Po odwołaniu ze stanowiska wiceszefa MON dołączył na początku lutego bieżącego roku do składu komisji obrony narodowej oraz komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl