B. Szydło: W PE coraz częściej łamane są zasady leżące u podstaw Wspólnoty

fot. PAP/EPA

Była premier Beata Szydło wzięła udział w dyskusji w Parlamencie Europejskim, podczas której podkreślała, że coraz częściej łamane są zasady i wartości, które legły u podstaw Wspólnoty, w tym wartości chrześcijańskie.

Europoseł Beata Szydło z Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim pytała zebranych polityków, „na jakiej podstawie traktatowej, ale też i moralnej, Komisja Europejska chce karać regiony, gminy, województwa, które publicznie wyrażają wsparcie dla tradycyjnego modelu rodziny czy dla wartości chrześcijańskich?”.

– Jakież to przepisy traktatowe pozwalają łączyć praworządność z wypłatą funduszy europejskich? Gdzie w traktatach zapisano, że arbitralne decyzje pojedynczego urzędnika instytucji europejskich mogą decydować o tym, czy system prawny danego państwa członkowskiego jest zgodny z unijnym prawem czy też nie? Jest to prawo suwerennych praw członkowskich – zaznaczyła europoseł Beata Szydło.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl