B. Szydło: reforma edukacji nie będzie opóźniona

Wprowadzenie reformy edukacji nie jest opóźnione i będzie wprowadzone zgodnie z harmonogramem – poinformowała premier Beata Szydło w Ostrowie Wielkopolskim. Szefowa polskiego rządu odniosła się tym samym do medialnych doniesień, które mówiły o możliwości przesunięciu wdrożenia zmian w oświacie o rok.

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości miała podjąć działania mające na celu opóźnienie zapowiadanych przez ministerstwo edukacji zmian.

Według gazety, Rada Ministrów lub parlament mieli w związku z tym zadecydować o przesunięciu reformy tak, by weszła ona w życie dopiero 1 września 2018 r.

Premier Beata Szydło zdementowała jednak te doniesienia.

Jeżeli chodzi o reformę edukacji, jej wprowadzenie nie jest absolutnie niczym opóźnione. Będzie ona przeprowadzona i wprowadzona zgodnie z harmonogramem. Rozpoczynamy reformę edukacji w przyszłym roku. Chcemy ją przeprowadzić spokojnie i bez jakichkolwiek kłopotów. Chcemy, żeby w tej reformie brali udział rodzice, nauczyciele i samorządowcy. Jesteśmy do tego przygotowani. Harmonogram został przedstawiony. Niebawem rząd przyjmie Prawo oświatowe, które będzie wprowadzało te reformę. Wszystko przebiega zgodnie z planem – zapewniła premier Szydło.

W połowie września do konsultacji trafiły dwa projekty ustaw: zupełnie nowej ustawy Prawo oświatowe oraz ustawy wprowadzającej Prawo oświatowe.

Zgodnie z propozycjami rządu, od września 2017 r. funkcjonować mają 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum. Zmiany zakładają również ustanowienie szkół branżowych w miejsce zasadniczych szkół zawodowych i likwidację gimnazjów.

W listopadzie propozycje Ministerstwa Edukacji Narodowej trafią pod obrady rządu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl