fot. PAP/Marcin Obara

B. Mazurek: Niech każdy uczestnik marszu będzie jego „strażnikiem”

Rzecznik PiS Beata Mazurek zaapelowała, aby każdy uczestnik niedzielnego marszu był jednocześnie jego „strażnikiem”. Poprosiła, aby „wszelkie prowokacje” natychmiast zgłaszać odpowiednim służbom. „Nie pozwólmy totalnym zepsuć wielkiego święta naszej ojczyzny” – dodała.

W piątek Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się wspólny biało-czerwony marsz pod hasłem „Dla Ciebie Polsko”, organizowany pod patronatem narodowym prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Apel i prośba, aby każdy z uczestników był jednocześnie strażnikiem marszu. Wszelkie prowokacje natychmiast zgłaszać Policji, Żandarmerii Wojskowej i SM. Nie pozwólmy totalnym zepsuć wielkiego święta naszej ojczyzny” – dodała.

Rzecznik PiS zaprosiła na „Marsz Polskich Patriotów”.

„Niech żyje wielka, niepodległa Polska” – podkreśliła Beata Mazurek.

W piątek przed północą zakończyły się negocjacje i doszło do porozumienie między stroną rządowa i Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości ws. marszu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Poinformowali o tym PAP szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów Michał Dworczyk oraz rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita.

Przedstawiciele obu stron opracowali wspólny komunikat, w którym zapraszają wszystkich w niedzielę 11 listopada na godzinę 14.00 na Rondo Romana Dmowskiego. Poinformowali także, że o godzinie 15.00 przewidziane jest przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie marsz ruszy w stronę Stadionu Narodowego.

PAP/RIRM

drukuj