fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

B. Budka przekonuje, że Senat nie prowadzi obstrukcji ws. wyborów prezydenckich

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka twierdzi, że nie było żadnych ustaleń co do wyborów między Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Obywatelską. Przekonuje, że Senat nie prowadzi żadnej obstrukcji.

– Senat Rzeczpospolitej pracuje rzetelnie, pracuje zgodnie z polską konstytucją i przede wszystkim zastępuje to, co powinien był zrobić Sejm. Sejm nie przeprowadził rzetelnej debaty nad nową ustawą wyborczą. Sejm nie skierował jej nawet do komisji, nie posiłkował się żadną opinią prawną. Tę lukę musi wypełnić Senat RP. Z informacji, jakie przedstawił marszałek Senatu, wynika, że w przyszłym tygodniu Senat zajmie się na posiedzeniu plenarnym poprawkami do tej ustawy (…). Koalicja Obywatelska jest gotowa do wyborów w każdym konstytucyjnym terminie (…). Na nic nie umawialiśmy się z PiS-em. To wierutna bzdura i chcę o tym powiedzieć: gdyby PiS chciał kompromisu, przyjąłby poprawki w Sejmie – mówił Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.   

Marszałek Tomasz Grodzki zapowiedział zwołanie posiedzenia Senatu na przyszły tydzień. Pojawiają się też pomysły, aby wybory odbyły się dopiero po 6 sierpnia. [czytaj więcej]

 

TV Trwam News

drukuj