fot. twitter.com/GUS_STAT

GUS: W marcu 2020 r w Polsce było łącznie 37 000 zgonów; z powodu Covid-19 zmarły w tym czasie 33 osoby  

W marcu br. – pierwszym miesiącu, kiedy koronawirusa stwierdzono w Polsce – w naszym kraju odnotowano w sumie 37 tys. zgonów – wynika danych opublikowanych we wtorek na stronie GUS. Dla porównania w marcach w trzech wcześniejszych latach zgonów było odpowiednio 34,1 tys., 40,7 tys. i 35,1 tys.

Podsumowania liczby wszystkich zgonów w Polsce, dotyczące kwietnia i maja, nie są jeszcze na stronach GUS dostępne.

Marzec był pierwszym miesiącem, kiedy w Polsce oficjalnie stwierdzono koronawirusa. Pierwszy przypadek osoby nim zakażonej odnotowano w naszym kraju 4 marca. Do końca marca – według danych Ministerstwa Zdrowia – z powodu Covid-19 zmarły w Polsce 33 osoby.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) we wcześniejszych miesiącach 2020 roku: styczniu i lutym, wszystkich zgonów było odpowiednio 37 tys. i 34 tysiące.

Jeśli zaś chodzi o zgony odnotowane w marcach w latach poprzednich – było to odpowiednio 34,1 tys. (w marcu 2019 r.), 40,7 tys. (w marcu 2018 r.) i 35,1 tys (2017).

Średnia miesięczna liczba zgonów w 2019 r. według statystyk GUS wyniosła 34,2 tys. W roku 2018 było to 34,5 tys.

GUS nie podał dotychczas, jak kształtuje się liczba zgonów za kwiecień br.

Poproszone o takie dane Ministerstwo Cyfryzacji przekazało PAP dane na temat zgonów z Rejestru Stanu Cywilnego. Wynika z nich, że w marcu 2020 r. odnotowano w Polsce prawie 37 tys. zgonów, a w kwietniu – niemal 34 tys. Jak jednak zastrzega wydział komunikacji MC, nie są to dane ostateczne; będą one jeszcze uzupełniane i poprawiane w kilku następnych miesiącach. Nie muszą się więc pokrywać w 100 proc. z danymi, które ostatecznie udostępni GUS.

Dotychczasową liczbę zgonów stwierdzonych w związku z Covid w naszym kraju podaje Ministerstwo Zdrowia. W środę 27 maja poinformowano, że było ich łącznie 1025.

Według podanej w środę informacji Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa bilans śmiertelnych przypadków zakażenia koronawirusem na całym świecie wynosi 351 077.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl