fot. PAP/Tytus Żmijewski

Dr Zbigniew Martyka pozbawiony na rok wykonywania zawodu za krytykowanie oficjalnych metod leczenia COVID-19

Okręgowy Sąd Lekarski w Krakowie odebrał dziś dr. n. med. Zbigniewowi Martyce prawo wykonywania zawodu na jeden rok. Specjalista chorób zakaźnych jest oskarżany o to, że kwestionował zasadność stosowania masek ochronnych oraz masowe testowanie społeczeństwa w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

W Krakowie odbyła się dziś rozprawa dr. Zbigniewa Martyki przed Okręgową Izbą Lekarską.

„Jawność została wyłączona, możemy tylko powiedzieć, że zapadł wyrok negatywny dla pana doktora Zbigniewa Martyki. Zawieszenie w prawie wykonywania zawodu przez rok, czekamy na uzasadnienie i będziemy się odwoływać” – poinformowała prawnik lekarza.

Dr Zbigniew Martyka podkreśla, że do dziś skuteczność stosowania masek ochronnych nie została potwierdzona. Zwraca także uwagę, że w dalszym ciągu oskarżeniem nie objęto ludzi, którzy odpowiadają za nadmiarowe zgony w czasie pandemii COVID-19.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl