ARiMR: agencja wypłaciła rolnikom 681 mln zł

681 mln zł przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rolnikom poszkodowanym przez tegoroczną suszę – poinformowało w poniedziałek biuro prasowe ARiMR.

Do 26 października do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad 280 tys. wniosków na blisko 1,77 mld zł. Na konta rolników przelano łącznie 681 mln zł.

Wnioski o przyznanie pomocy suszowej można składać do 16 listopada. Stawka pomocy dla rolników, którzy ubezpieczyli, co najmniej połowę swoich upraw w przypadku strat powyżej 70 proc., wynosi 1 tys. zł na hektar, a dla tych, których straty wynoszą więcej niż 30 proc. – 500 zł/ha.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji wypłaca także rekompensaty za szkody spowodowane suszą w hodowli ryb w stawach słodkowodnych. Do 26 października do biur powiatowych ARiMR wpłynęło ponad 630 wniosków o taką pomoc, na kwotę 13,3 mln zł. Dotychczas rybakom poszkodowanym przez tegoroczną suszę Agencja wypłaciła 3,9 mln zł.

Na rekompensaty z tytułu strat spowodowanych suszą rząd wydzielił 1,5 mld zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl