fot. pixabay,com

Dofinansowanie na bioasekurację

Hodowcy mogą ubiegać się o dofinansowanie na bioasekurację. Odpowiednie dokumenty należy złożyć w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Gospodarze, którzy produkują trzodę chlewną, mogą starać się o dofinasowanie nawet do połowy kosztów na działanie, które jest związane z bioasekuracją.

– Dotyczy to tych hodowców, którzy nie mają za dużo świń w swoich gospodarstwach i chodzi o to, żeby mogli te hodowle utrzymywać i mogli zabezpieczyć gospodarstwa przed głównymi skutkami choroby, która dziesiątkuje stada i nie pozwala produkować tychże świń – mówił Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor ARiMR w Lublinie.

Wsparcie, jakie do gospodarzy kieruje Agencja, to nowość.

– Do tej pory dużym wsparciem byli objęcie duzi producenci świń ze strony Agencji, ale oni już te wymogi bioasekuracji spełniają. Natomiast pora jest dla tych drobnych rolników, żebyśmy te świnie, które są produkowane w sposób bardziej tradycyjny, bardziej ekologiczny, mogli również kupować i żeby ci rolnicy mogli hodować, chociażby na własne potrzeby czy też z niewielką sprzedażą – zaznaczył Krzysztof Gałaszkiewicz.

Rolnicy w ramach wsparcia mogą ubiegać się o zwrot kosztów m.in. za zakup mat dezynfekcyjnych, ochronnej odzieży, sprzętów do wykonywania zabiegów dezynfekcyjnych czy za „remont pomieszczeń w celu utrzymywania świń w gospodarstwie w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach”. Szczegółowe informacje, jak uzyskać dofinansowanie, można znaleźć na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór wniosków trwa do 22 lipca.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl