Apel do szefa MON ws. degradacji zdrajców

Członkowie rady Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie wystosowali list otwarty do Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej. Domagają się w nim pozbawienia stopni wojskowych generałów i oficerów Wojska Polskiego, którzy zdradzili Polskę.

Organizacje kombatanckie od wielu lat domagają się pozbawienia stopni wojskowych tych generałów i oficerów Wojska Polskiego, którzy w latach 1944-1989 działali w interesie Związku Sowieckiego.

– Pan minister Antoni Macierewicz po wielokrotnych apelach Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zdecydowanie powiedział 13 grudnia 2016 roku, że nie będzie się więcej używać określenia generał w stosunku do zdrajców polskiej racji stanu. Tym bardziej jeżeli jednocześnie Prezydent RP podnosi do rangi generalskiej takich bohaterów jak Jan Karski i Ryszard Kukliński – podkreśla dr Jerzy Bukowski.

Jak czytamy w liście, do Sejmu trafił już projekt nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP, umożliwiający odebrania stopni wojskowych.

– Chcielibyśmy wiedzieć na jakim etapie legislacyjnym jest w tym momencie projekt ustawy, który przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej. W szczególności interesuje nas czy pan minister Mariusz Błaszczak osobiście podziela przekonanie swojego poprzednika i środowisk niepodległościowych w całej Polsce, że dla rozliczenia okresu PRL, trzeba nie tylko honorować bohaterów, ale i piętnować zdrajców – akcentuje przedstawiciel Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

Zdrajców, którzy dobrowolnie zaprzedali się wrogiemu Polsce mocarstwu i na jego rozkaz zniewalali, mordowali, prześladowali i represjonowali swoich rodaków.

– Czekamy na odpowiedź ministra Mariusza Błaszczaka na nasz apel. Czy Wojciech Jaruzelski zostanie wreszcie pozbawiony polskiego stopnia wojskowego, jako sowiecki namiestnik zniewalający w imię Kremla polski naród i przelewający jego krew – wskazuje dr Jerzy Bukowski.

Jak podkreślają autorzy listu, to najwyższy czas, aby na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, generalskie i oficerskie szlify, oraz odznaczenia państwowe utracili wszyscy zbrodniarze wojenni.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl