fot. arch.

Apel obrońców życia o odrzucenie projektu ustawy o in vitro

Obrońcy życia apelują, by domagać się od posłów i senatorów, odrzucenia rządowego projektu ustawy o in vitro. Wskazują oni, że nacisk społeczny jest istotny, bo może spowodować, że chociaż część polityków koalicji rządzącej zmieni zdanie.

Działacze pro-life zachęcają, by wysyłać maile, faksy a także telefonować do biur polityków, ze swoich okręgów z apelem o zablokowanie rządowej ustawy o in vitro. Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia podkreśla jak bardzo ważna jest aktywność i głos obywateli w tej kwestii.

Chodzi o to żebyśmy byli aktywni, żeby rządzący zdali sobie sprawę, że nie można bezkarnie igrać z życiem i godnością ludzką. To się dla nich skończy źle, chociaż by przy okazji kampanii wyborczej. Chodzi o to, żebyśmy pokazali, że to jest jakaś istotna siła społeczna; potrzebna jest nasza aktywność. Na przykład przez podpisywanie petycji w tej sprawie, poprzez dzwonienie do posłów, którzy w tej sprawie będą głosować, żeby im pokazać stanowisko zwykłych ludzi, dla których troska o innych ludzi i dobro Polski jest ważne – zaznacza działacz pro-life.

Rządowy projekt w sprawie in vitro zakłada m.in., że z procedury będą mogły korzystać małżeństwa i związki nieformalne a liczba tworzonych zarodków ma być ograniczona do sześciu. Projekt zakazuje też niszczenia zarodków zdolnych do prawidłowego rozwoju. Dziś zajmowały się nim specjalna podkomisja sejmowa i Komisja Zdrowia.

RIRM

drukuj