fot. Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Apel o solidarność z ks. abp. Józefem Michalikiem

Przemyscy księża biskupi apelują o modlitewną solidarność z ks. abp. Józefem Michalikiem. W czwartek ma ruszyć proces przeciwko metropolicie przemyskiemu o rzekome pomówienie.

Pozew złożyła zadeklarowana feministka Małgorzata Marenin, która uważa, że homilia Księdza Arcybiskupa wygłoszona we Wrocławiu, podczas 90 urodzin ks. kard. Henryka Gulbinowicza, naruszyła jej dobra osobiste.

Ks. abp Józef Miachalik zwrócił w homilii m.in. uwagę na zagrożenia, jakie niosą coraz częstsze rozwody, na krzywdę jaką wyrządza się dzieciom, które wychowywane są w niepełnej rodzinie.

Zdaniem mec. Andrzeja Matusiewicza pozew jest bezzasadny.

– Jeżeli chodzi o aspekt prawny tej sprawy, to niby jakie jej dobra miałyby być naruszone? Nasz pasterz Kościoła wypowiedział się ws. szkód  moralnych i wszystkich innych, które przynoszą rozwody. Zatem tego rodzaju powództwo jest tylko próbą wywołania wielkiego zamieszania i nagłośnienia sprawy przez feministki, po to tylko, aby w opinii publicznej zaistniały –  tłumaczy mec. Andrzej Matusiewicz.

Swoje poparcie dla ks. abp Józefa Michalika wyrazili także posłowie i senatorowie z  parlamentarnych zespołów chrześcijańskich.

         RIRM

drukuj