fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Anna Kasprzyszak i dr hab. Marek Rymsza nowymi doradcami prezydenta

Prezydent Andrzej Duda powołał w czwartek nowych doradców: Annę Kasprzyszak i dr. hab. Marka Rymszę – poinformowała Kancelaria Prezydenta. Uroczystość powołania na stanowiska Doradcy Prezydenta RP odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Jak poinformowała Kancelaria Anna Kasprzyszak pracowała jako dziennikarka prasowa i telewizyjna, sprawozdawca sejmowy i wykładowca akademicki. Podczas  studiów na Uniwersytecie Warszawskim należała do niejawnego Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Współtworzyła redakcję podziemnego „Kuriera Akademickiego”. Była również członkiem stowarzyszenia Liga Republikańska.

W latach 2015-2017 pełniła funkcję Dyrektora Biura do Spraw Narodowej Rady Rozwoju w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolita. Uczestniczyła w wielu kampaniach politycznych. Jest członkiem Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Dr hab. Marek Rymsza jest socjologiem. Pracuje naukowo w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW, gdzie kieruje Zakładem Profilaktycznych Funkcji Polityki Społecznej. Specjalizuje się w zagadnieniach polityki społecznej i innych polityk publicznych, pracy socjalnej oraz w problematyce sektora non-profit i społeczeństwa obywatelskiego.

Dr hab. Marek Rymsza jest koordynatorem sekcji Polityka społeczna, rodzina Narodowej Rady Rozwoju.

PAP/RIRM

drukuj