[TYLKO U NAS] A. Duda: Obywatel musi czuć, że państwo o niego dba i nie porzuci go nawet w najgorszych opałach

Zawsze, kiedy jestem z jakąś wizytą poza granicami, staram się spotkać z Polakami, którzy tam mieszkają. Jest to okazja, by pokazać naszym rodakom, że o nich pamiętamy i są dla nas ważni. Obywatel musi czuć, że państwo dba o niego i nie porzuci go nawet w najgorszych opałach, będzie starało się go wesprzeć – powiedział w czwartkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja prezydent Andrzej Duda.

Nowa kadencja Senatu stawia przed wyższą izbą parlamentu kontynuację zadania dbania o Polaków poza granicami kraju. Zmiana sił w Senacie – zdaniem Andrzeja Dudy – nie wpłynie na intensywność wsparcia, jakim Polska będzie obdarzać rodaków w innych krajach.

– Wierzę w to, że jeżeli chodzi o politykę wobec Polaków i Polonii na świecie, to w Senacie będzie można znaleźć ten mądry głos. Między innymi dlatego właśnie Senatowi powierzono te zadania. W Senacie debata była zazwyczaj spokojniejsza niż w Sejmie. Sam wielokrotnie występowałem i tu i tu – podkreślił prezydent.

Jak wskazał gość „Rozmów niedokończonych”, Polonia jest zadowolona z dotychczasowej współpracy z Senatem.

– Generalnie Polonia jest zadowolona z tego, w jaki sposób to funkcjonuje. Oczywiście zawsze jest tak, że pieniędzy nie starczyło na to, żeby dać je wszystkim i pozytywnie załatwić wszystkie wnioski, ale Senat dobrze tę politykę prowadzi. Pan marszałek Karczewski przywiązywał do tego dużą wagę i wiele problemów w trakcie swoich wizyt poza granicami kraju poruszał – zaznaczył.

Sam prezydent również, przy okazji wizyt w innych krajach świata, spotyka się z Polakami, którzy z różnych powodów nie mieszkają w Polsce.

– Dla mnie to ważna kwestia. Zawsze, kiedy jestem z jakąś wizytą poza granicami, staram się spotkać z Polakami, którzy tam mieszkają. Najczęściej te spotkania są organizowane w naszych ambasadach i konsulatach. Przychodzi na nie sporo osób. Jest to okazja, by pokazać naszym rodakom, że o nich pamiętamy i są dla nas ważni. Obywatel musi czuć, że państwo dba o niego i nie porzuci go nawet w najgorszych opałach, będzie starało się go wesprzeć – dodał Andrzej Duda.

radiomaryja.pl

drukuj