fot. PAP/Jakub Kamiński

Prezydent Duda: Jesteśmy dumni z tego, że możemy być dzisiaj członkiem NATO

Jesteśmy dumni z tego, że możemy być dzisiaj członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego, w którym braterstwo znaczy braterstwo, a wsparcie znaczy wsparcie – mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda w Pradze podczas uroczystości z okazji 20-lecia rozszerzenia NATO.

W uroczystości udział biorą także prezydenci: Czech – Milosz Zeman, Słowacji – Andrej Kiska oraz Węgier – Janos Ader.

„Wierzymy w Sojusz, który jest największym sojuszem militarnym na świecie i jest sojuszem, w którym braterstwo znaczy braterstwo, a wsparcie znaczy wsparcie; a artykuł pięć oznacza artykuł pięć, a nie tzw. bratnią pomoc, o której tutaj w Pradze nawet nie trzeba mówić” – oświadczył Andrzej Duda.

Zapewniam, że wyciągamy wnioski z historii i traktujemy nasze zobowiązania sojusznicze niezwykle poważnie – dodał prezydent RP.

„Jesteśmy dumni z tego, że możemy być dzisiaj członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego, który nam gwarantuje bezpieczeństwo naszej części Europy i świata i dzięki któremu my także możemy gwarantować bezpieczeństwo, tym którzy chcą żyć w wolnych, demokratycznych, suwerennych krajach. Którzy chcą się rozwijać i którzy chcą budować na świecie pokój” – podkreślił polski prezydent.

PAP/RIRM

drukuj