Prezydent powołał Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji

Dotychczasowy wiceszef resortu Marek Zagórski oficjalnie objął stanowisko ministra cyfryzacji.

– Obejmując urząd ministra cyfryzacji uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. Tak mi dopomóż Bóg – przysiągł Marek Zagórski.

Na ten urząd na wniosek premiera powołał go prezydent Andrzej Duda. Podczas ceremonii podkreślał, że powierza mu tę funkcję bez zawahania. Szef państwa wskazywał na doświadczenie Marka Zagórskiego zdobyte m.in. w Ministerstwach: Rolnictwa, Skarbu Państwa i Cyfryzacji.

Cyfryzacja to trudne i niezwykle ważne zadanie dla budowania nowoczesnego państwa – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

– Ta teka zostaje dzisiaj powierzona człowiekowi, który jest fachowcem z racji przygotowania oraz nabytego przez lata doświadczenia. Panie ministrze, nie wątpię w to, że poradzi pan sobie z tym niełatwym wyzwaniem, bo cyfryzacja to zadanie, które jest trudne, a jednocześnie niezwykle ważne. Od tego, czy właśnie cyfryzacja jest realizowana w sposób sprawny, zależy, na ile udaje się budować nowoczesne państwa – powiedział prezydent.

Od 9 stycznia br., gdy odwołana została dotychczasowa szefowa Ministerstwa Cyfryzacji Anna Streżyńska, nie było kierującego resortem ministra.

Konstytucyjny nadzór nad resortem sprawował premier Mateusz Morawiecki, a bieżącymi pracami kierował sekretarz stanu Marek Zagórski.

Dwa tygodnie temu Marek Zagórski, dotychczasowy wiceszef Porozumienia, został przyjęty do Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM/TV Trwam News

drukuj