fot. twitter.com/prezydentpl

Prezydent zaapelował o liczny udział w wyborach do PE

Prezydent Polski Andrzej Duda zaapelował o licznie pójście na wybory do Parlamentu Europejskiego. Zdaniem prezydenta, to niezwykle ważne, żeby Polacy pokazali – przez udział w wyborach – że biorą odpowiedzialność w swoje ręce.

Andrzej Duda spotkał się w środę z mieszkańcami Puław w województwie lubelskim. Prezydent namawiał do wzięcia udziału w wyborach, aby zadecydować o reprezentacji Polski w PE.

– Potrzebna nam jest wysoka frekwencja, żeby pokazać Europie, że jeżeli chodzi o wybory do instytucji europejskich, bierzemy tę decyzję w swoje ręce i traktujemy ją poważnie. Musimy pokazać, że to dla nas, Europejczyków, jest sprawa istotna, kto reprezentuje nasz kraj w tej niezwykle ważnej instytucji europejskiej. Bardzo proszę, żebyście państwo wzięli udział w tych wyborach i namawiali do tego swoich przyjaciół oraz sąsiadów – podkreślił Andrzej Duda.

W 2014 roku frekwencja w wyborach do europarlamentu wyniosła nieco ponad 23 proc.

W tym roku głosować pójdziemy 26 maja. Politycy zabiegają teraz o głosy Polaków. Trwa kampania wyborcza. Wybierzemy 52 naszych przedstawicieli do europarlamentu.

RIRM

drukuj