Ryszard Petru domaga się powołania RBN

Lider Nowoczesnej zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie i zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Ryszard Petru oczekuje przekazania wiedzy, jakie nowe informacje były powodem ponownego rozpoczęcia prac komisji ws. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Według Ryszarda Petru najwyższy czas, by prezydent powołał RBN, ponieważ od wybrania Andrzeja Dudy minęło już kilka miesięcy.

Europoseł Beata Gosiewska, wdowa po śp. wicepremierze Przemysławie Gosiewskim podkreśla, że działania przewodniczącego Nowoczesnej są czysto polityczne.

– Jest nadmiar powodów, aby powołać nową komisje oraz uczciwie i rzetelnie od początku zbadać przyczyny katastrofy. Pan Ryszard Petru jest osobą inspirowaną. Nigdy nie wykazywał szczególnego zainteresowania sprawą smoleńską. Myślę, że jest to osoba, która wiedzę o tym, co wydarzyło się w Smoleńsku posiada tylko z informacji, albo dezinformacji medialnej – akcentuje Beata Gosiewska.

Na początku lutego Ministerstwo Obrony Narodowej wznowiło badanie katastrofy smoleńskiej. Przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego została powołana podkomisja. Jej pierwsze posiedzenie zaplanowano na początek marca.

RIRM

drukuj