fot. facebook/Beata Kempa

Na Dolnym Śląsku powołano honorowy komitet poparcia prezydenta Andrzeja Dudy

Kilkadziesiąt osób, w tym ludzie nauki, artyści, samorządowcy, związkowcy, działacze społeczni, duchowni i przedstawiciele chrześcijańskich stowarzyszeń, zawiązało honorowy komitet poparcia prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach 28 czerwca.

W poniedziałek na konferencji prasowej we Wrocławiu komitet oraz ideę jego powołania przedstawiła europoseł Solidarnej Polski Beata Kempa, która podkreśliła, że honorowy komitet poparcia urzędującego prezydenta utworzyli „znaczący ludzie i autorytety”.

Honorowy komitet poparcia prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach 28 czerwca zawiązało kilkadziesiąt osób, w tym ludzie nauki, artyści, samorządowcy, związkowcy, działacze społeczni, duchowni i przedstawiciele chrześcijańskich stowarzyszeń.

Beata Kempa dodała, że prezydent Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem w tych wyborach prezydenckich – prowadzi sprawy naszego kraju zarówno w kwestii polityki zagranicznej, jak i wewnętrznej w sposób „profesjonalny, perfekcyjny i z absolutną kultura osobistą”.

„A przede wszystkim jest to człowiek, który kocha Polskę i kocha swój naród. (…) My tutaj na Dolnym Śląsku, patrząc na rozwój sytuacji w kraju i Europie, chcemy wyrazić swoje poparcie dla działań prezydenta Andrzeja Dudy. Wiemy, że przed naszym krajem jest bardzo wiele wyzwań, wiele krajów boryka się z pandemią. Chcemy udzielić tego wsparcia prezydentowi, by czuł, że on to wsparcie ze strony Wrocławia i Dolnego Śląska zawsze będzie miał” – powiedziała Beata Kempa.

Europoseł podkreśliła, że to wsparcie jest o tyle ważne, że prezydent jako głowa państwa troszczy się o bezpieczeństwo w naszym kraju, ochronę zdrowia i pomyślność rodzin i całego narodu.

„Służba pana prezydenta Andrzeja Dudy dla Rzeczypospolitej Polskiej to czas sukcesów na arenie międzynarodowej, wsparcia dla rodzin i obrony podstawowych wartości. Wyrażamy przekonanie, że tylko pod przywództwem pana prezydenta Andrzeja Dudy możliwa jest kontynuacja dzieła, które od 2015 roku realizuje przy wsparciu milionów Polaków. Polska za prezydentury Andrzeja Dudy to kraj silny, suwerenny, nowoczesny, szybko rozwijający się gospodarczo i broniący wartości rodzinnych” – napisali w swojej deklaracji członkowie honorowego komitetu poparcia prezydenta Andrzeja Dudy.

W imieniu przedstawicieli komitetu głos zabrał przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności” Kazimierz Kimso, który podkreślił, że silną stroną prezydenta Andrzeja Dudy jest dotrzymywanie danego słowa.

„Jego domeną, mocną stroną jest dotrzymywanie słowa. Za to niezwykle sobie cenię prezydenta Dudę, bo dotrzymywanie słowa w polityce to jest rzadka cecha. Natomiast prezydent Andrzej Duda całym swoim działaniem w tej kadencji wskazał, że jest człowiekiem honoru i na takiego człowieka będę głosował” – akcentował Kazimierz Kimso.

Deklarację poparcia przekazano ministrowi kancelarii prezydenta RP Andrzejowi Derze, który dziękował w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy za poparcie i podkreślił, że dla prezydenta bardzo ważne są takie gesty.

„To jest bardzo ważna rzecz, bo wynikająca z serca. To jest społeczny, oddolny komitet poparcia. To nie jest tak, że ktoś odgórnie coś robi, tylko sami ludzie się skrzyknęli – kolokwialnie mówiąc – i chcieli tego poparcia udzielić. Za to poparcie, za te piękne słowa, która są na tej deklaracji, chciałbym w imieniu prezydenta bardzo serdecznie podziękować” – powiedział minister Andrzej Dera.

PAP

drukuj