fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Prezydent A. Duda uda się dzisiaj z trzydniową wizytą na Łotwę

Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą uda się dzisiaj z trzydniową wizytą na Łotwę, gdzie spotka się m.in. z prezydentem Raimondsem Vejonisonem. Odwiedzi również polskich żołnierzy stacjonujących w miejscowości Adazi.

Wizyta polskiej pary prezydenckiej na Łotwie oficjalne rozpocznie się jutro, jednak dziś zaplanowano prywatną kolację prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki z ich łotewskimi odpowiednikami.

Drugiego dnia wizyty, po ceremonii powitania, najwyższy przedstawiciel państwa polskiego spotka się oficjalnie w Rydze z prezydentem Raimondsem Vejonisem, a także z łotewskim premierem Marisem Kucinskisem. Rozmowy polityków będą dotyczyły m.in. polsko-łotewskich relacji politycznych, kwestii bezpieczeństwa i współpracy w ramach Trójmorza. Tego dnia Andrzej Duda spotka się także z polskimi przedsiębiorcami.

W czwartek prezydent RP wspólnie z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem uda się do Adazi, gdzie odwiedzi polski kontyngent wojskowy, stacjonujący tam w ramach wzmocnionej wysuniętej obecności NATO na wschodniej flance Sojuszu.

Ostatnim punktem prezydenckiej wizyty na Łotwie będzie spotkanie z Polakami mieszkającymi w Dyneburgu.

Agnieszka Kiedrowska/RIRM

drukuj