Prezydent przekazał stronie rządowej przewodnictwo w RDS

Prezydent Andrzej Duda przekazał stronie rządowej przewodnictwo w Radzie Dialogu Społecznego. Podczas uroczystości z udziałem m.in. premier Beaty Szydło, prezydent powołał także siedmiu nowych członków Rady.

W przemówieniu prezydent Andrzej Duda podziękował dotychczasowej przewodniczącej Rady Henryce Bochniarz. Podkreślił, że to był ważny ale zarazem także i trudny rok w pracach Rady. Przypomniał, że toczyły się dyskusje na temat transparentności środowiska i warunków pracy, szkolnictwa zawodowego, a ostatnio dyskusja na temat ochrony zdrowia.

Prezydent wyraził przekonanie, że pod nowym przewodnictwem rządu kontynuowane będzie ważne zadanie, jakim jest dyskusja o zmianach w systemie ochrony zdrowia.

Reforma systemu ochrony zdrowia to jest na pewno to, co w tym roku będzie dyskutowane i co – jak Państwo wiecie – nie jest tematem łatwym. Ale Rada Dialogu społecznego to jest właśnie miejsce, gdzie powinny być omawiane tematy niełatwe. Tematu powinny być tu podejmowane w atmosferze merytorycznej. Powinny być one przedmiotem debaty i dialogu. To jest najistotniejsza rzecz. To jest ta niezwykła waga, jaką ja, jako prezydent, do Rady przywiązuje. Nawet jeżeli mamy tematy trudne, to chciałbym, żeby nad tymi kwestiami, w ramach RDS, toczył się dialog, czyli spokojna i merytoryczna rozmowa – zaznaczył Andrzej Duda.

Premier Beata Szydło powiedziała, że obowiązkiem rządzących jest wsłuchiwać się w głos obywateli. Podkreślała, że rząd PiS-u od początku ten dialog prowadzi.

Kolejne lata i reformy, które stają przed państwem polskim i rządem, też są niełatwe. Dlatego tym bardziej myślę, że dialog, o którym mówił Pan prezydent, jest tak niezwykle ważny i potrzebny. Starajmy się mądrze rozmawiać i mądrze słuchać, bo wydaję mi się, że to jest dziś najbardziej potrzebne. Dziękuję tym wszystkim, którzy ten dialog prowadzą i chcą prowadzić. Zachęcam również tych, którzy tak nie czynią, albo nie są do tego jeszcze zbyt przekonani, by do tego dialogu przystąpili. To jest potrzebne nam wszystkim – wskazała polska premier.

W imieniu rządu przewodnictwo w Radzie będzie pełnić minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl