fot. PAP/EPA

Kolejne kraje otwierają granice

Pandemia koronawirusa powoli schodzi w Europie na dalszy plan. Sytuacja w wielu krajach zaczyna się normować, a to powoduje, że kolejne kraje otwierają granice.

Mimo że pandemia Covid-19 nadal trwa, to jednak liczby nowych zachorowań są już znacznie mniejsze. Prezydent Francji Emmanuel Macron wygłosił orędzie, w którym stwierdził, że jego kraj odniósł pierwsze zwycięstwo nad koronawirusem.

– Cały kraj – z wyjątkiem Majotty i Gujany, gdzie wirus nadal aktywnie się rozprzestrzenia – stanie się częścią czegoś, co nazywamy „zieloną strefą”, a to pozwoli nam na powrót do pracy i ponowne otwarcie kawiarni i restauracji w regionie paryskim – oznajmił Emmanuel Macron.

Dlatego od poniedziałku Polacy mogą swobodnie podróżować do Francji. Swoje granice otworzyły także Chorwacja, Niemcy, Czechy, Belgia i Grecja. W tych krajach nie będzie obowiązku odbywania dwutygodniowej kwarantanny.

– Grecja jest gotowa powitać turystów tego lata, stawiając bezpieczeństwo i zdrowie na pierwszym miejscu – zapowiedział Kiriakos Mitsotakis, premier Grecji.

We wtorek ograniczenia na przejściach granicznych zniesie także Austria. Aby pomóc turystom w organizacji wyjazdów wakacyjnych, Komisja Europejska uruchomiła stronę internetową, na której znajdują się informacje dotyczące tego, jak wygląda sytuacja epidemiczna w różnych zakątkach Unii oraz na granicach pomiędzy państwami. Platforma o nazwie „Re-open EU” jest dostępna w 24 językach urzędowych Unii Europejskiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl