PAP/Andrzej Grygiel

Premier Mateusz Morawiecki spotka się dziś z wojewodami z całej Polski w sprawie koronawirusa

Wojewodowie z całej Polski spotkają się w Warszawie z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie koronawirusa. Odprawa szefa rządu z wojewodami będzie dotyczyła przeglądu procedur oraz kolejnych zaleceń.

W Polsce jak na razie nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem, ale – jak wskazał resort zdrowia – to kwestia czasu.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że spotkanie z wojewodami ma zweryfikować przygotowanie danego województwa na ewentualne zachorowania.

– Pan premier Morawiecki wezwał na godzinę 9.00 wszystkich wojewodów tutaj do Kancelarii Premiera, żeby zrobić status przygotowań w każdym województwie i sprawdzić kwestie związane z komunikacją, jak każde województwo jest na to przygotowane – powiedział Michał Dworczyk.

W poniedziałek odbędzie się z kolei specjalne posiedzenie Sejmu poświęcone koronawirusowi. O pilne zwołanie posiedzenia Izby w tej sprawie zwrócił się do marszałek Sejmu prezydent Andrzej Duda. Wczoraj prezydium Sejmu przychyliło się do tej prośby.

Epidemia koronawirusa wybuchła w grudniu ub.r. w chińskim mieście Wuhan. Wirus rozprzestrzenił się na blisko 50 krajów. W Europie największa epidemia ma obecnie miejsce we Włoszech – chorych jest tam ponad 650 osób, a 17 zmarło.

RIRM

drukuj