fot. PAP/Paweł Supernak

M. Morawiecki: Apeluję o szczepienie się oraz zaprzestanie kampanii fake nesów ze strony przeciwników szczepień

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o szczepienie się przeciw COVID-19, zaprzestanie kampanii fake newsów oraz agresji ze strony przeciwników tej akcji. Wcześniej odbyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Dotyczyło ono stanu przygotowań do ewentualnej czwartej fali pandemii koronawirusa.

Na konferencji prasowej premier powiedział, że to, co się dzieje w Europie Zachodniej, gdzie notuje się po kilkanaście, a nawet dwadzieścia kilka tysięcy przypadków koronawirusa dziennie – wskazuje na ryzyko.

Szef rządu wskazał, że ofiarą koronawirusa w ogromnej większości padają ludzie niezaszczepieni. To jest 99 proc. najbardziej dramatycznych przypadków – podkreślił.

– Dlatego, szanowni Państwo, wiedząc, że to jest dobre remedium, mając potwierdzenie, jak działa czwarta fala koronawirusa na Zachodzie Europy, naprawdę bądźmy mądrzy przed szkodą. Bądźmy tymi, którzy zaszczepią się jak najszybciej. Mam jeszcze apel do tych, którzy są przeciwnikami szczepień. Obyście Państwo nie musieli się przekonywać o tym, jakie ryzyko niesie ze sobą COVID-19 w szpitalach. Przestańmy przynajmniej prowadzić kampanię fake newsów i agresji, z jaką mieliśmy do czynienia w Grodzisku Mazowieckim. Będziemy przeciwdziałać akcji dezinformacji – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział też, że rząd ruszy z kolejną akcją promocyjną szczepień dla samorządów i gmin, w wyniku których będzie można tam zyskać dodatkowe środki.

Te bonusy i premie mają zachęcić jak największą liczbę osób do zaszczepienia.

Dotąd w Polsce wykonano ponad 34 mln zastrzyków preparatami przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest ponad 17 mln 200 tys. osób.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl