fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Min. Zdrowia: kolejny fake news, nie planujemy masowych szczepień w związku z koronawirusem

Nie planujemy masowych szczepień w związku z koronawirusem, to kolejny fake news – podkreśla w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mowa jest o konieczności wniesienia opłat – dodano.

„Kolejny FAKE NEWS! Ministerstwo Zdrowia nie planuje masowych szczepień w związku z #koronawirus. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mówi się o konieczności wniesienia opłat. Informacje o podejmowanych działaniach znajdują się na stronach #MZ i #KPRM” – podał resort na Twitterze.

Wcześniej w niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało nie rozsyła żadnych esemesów dotyczących wsparcia żywieniowego. Resort zaleca, by nie wchodzić na stronę internetową podaną w wiadomości tekstowej.

„Fake news! Ministerstwo Zdrowia nie rozsyła żadnych smsów dotyczących wsparcia żywieniowego w związku z epidemią koronawirusa. Prosimy nie wchodzić na podaną stronę internetową w smsie” – podano na Twitterze ministerstwa.

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 111 osób, z których trzy zmarły.

PAP

drukuj