Min. Waszczykowski w TV Trwam: W obecnej UE mamy do czynienia z paradoksem

Z naszej części Europy mamy apele o jedność i konkurencyjność w UE, a z Europy Zachodniej płyną próby podziału UE. To paradoks – ocenił w trwających na antenach Radia Maryja i TV Trwam „Rozmowach niedokończonych” minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Tematem programu jest „Polska w Europie i Świecie”.

Jak wskazał gość Radia Maryja i TV Trwam, obecnie mamy w Unii Europejskiej do czynienia z pewnym paradoksem i zmianą wartości tzw. starej Unii Europejskiej.

– Z naszej części Europy – tej „nowej”, „młodej”, która przyłączyła się przecież po 2004 roku do Unii Europejskiej, a która jeszcze trochę wcześniej wyrwała się z tej księżycowej gospodarki komunistycznej – mamy apele o jedność, o konkurencyjność, o utrzymanie wspólnego rynku, utrzymanie wielu wartości europejskich, na których UE kilkadziesiąt lat temu była budowana, natomiast mamy próby odejścia od tych wartości i podziału UE, które płyną z Europy Zachodniej, czyli ojców założycieli. Rzeczywiście jest to paradoksalna sytuacja – powiedział minister Witold Waszczykowski.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl