MSZ: minister Witold Waszczykowski z wizytą w Republice Dominikańskiej

„Państwo polskie przywiązuje szczególną wagę do współpracy z Polonią. Sprawy Polonii i Polaków za granicą mają fundamentalne znaczenie i są priorytetem dla obecnego rządu RP, a nasi Rodacy mieszkający w najdalszych zakątkach świata – zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie – są bardzo ważnym partnerem w działaniach rządu” – oświadczył szef polskiej dyplomacji podczas spotkania z Polonią i Polakami w pierwszym dniu pobytu w Santo Domingo w Republice Dominikańskiej.

Podczas spotkania polonijnego szef MSZ wręczył Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Markowi Piwowarskiemu, pełniącemu funkcję konsula honorowego RP w Puerto Plata w Republice Dominikańskiej.

Bardzo zależy nam na umacnianiu tożsamości narodowej i więzi z krajem. Ponadto, chcielibyśmy, aby podniosła się jakość edukacji polonijnej. Zależy nam również na podniesieniu rangi środowisk polskich i polonijnych za granicą” – powiedział podczas uroczystości minister Waszczykowski.

Wizyta w Republice Dominikańskiej związana jest z udziałem szefa polskiej dyplomacji w obradach Szczytu Ministrów Spraw Zagranicznych UE i Wspólnoty Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAC). Dwudniowy (25-26.10.) szczyt ministrów z 28 krajów członkowskich UE oraz 33 państw członkowskich CELAC został poświęcony współpracy politycznej w zakresie bezpieczeństwa regionalnego oraz zwiększeniu współpracy UE z krajami CELAC na forum globalnym w dziedzinie migracji, zrównoważonego rozwoju oraz zmian klimatycznych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl