Szef MSZ: Stały przedstawiciel RP przy UE złożył rezygnację z pełnionej funkcji

Stały przedstawiciel Polski przy UE Jarosław Starzyk złożył w piątek na moje ręce rezygnację z pełnionej funkcji – poinformował PAP szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski. Jak dodał, ambasador umotywował swoją decyzję względami osobistymi.

Wcześniej portal Onet.pl podał, że resort dyplomacji poprosił polskiego ambasadora przy Unii o rezygnację w związku z odnalezieniem dokumentów na jego temat w zbiorze zastrzeżonym w Instytucie Pamięci Narodowej. Według portalu Jarosław Starzyk miał pod koniec PRL podjąć współpracę ze służbami wojskowymi, a fakt ten zataił w swoim oświadczeniu lustracyjnym.

Szef Ministerstwa Spraw Zewnętrznych Witold Waszczykowski poinformował PAP, że Jarosław Starzyk właśnie złożył na jego ręce rezygnację z pełnionej funkcji, „motywując to względami osobistymi”.

Pytany, czy stało się to na prośbę Ministerstwa Spraw Zagranicznych, minister odmówił komentarza.

„Pan ambasador mnie dzisiaj odwiedził i złożył wniosek o odwołanie z funkcji ze względów osobistych; tylko tyle mogę potwierdzić” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl