Drugi dzień wizyty Stanisława Karczewskiego w Estonii

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w drugim dniu wizyty w Estonii spotka się m.in. z nowo wybraną prezydent Estonii Kersti Kaljulaid, a także z premierem Taavim Roivasem. Wśród głównych tematów, które porusza w Estonii marszałek Senatu, są m.in. sytuacja w UE po Brexicie oraz kwestia uchodźców.

Wczoraj marszałek spotkał się z parlamentarzystami. Wraz z przewodniczącym paramentu otworzył on wystawę „Od Wyszehradu do Wyszehradu”.

Wystawa promuje 25 lat Wyszehradu i polską prezydencję w grupie tych państw. Pokazuje miejsca i wydarzenia, które symbolizują budowanie przyjaźni, szacunku i otwartości wobec siebie Polski, Węgier, Czech i Słowacji – mówił przewodniczący wyższej Izby parlamentu.

To wielka radość, że mogliśmy i będziemy rozmawiać o naszej współpracy. Cieszę się, że podzielamy te same poglądy. Nasza ścisła współpraca pozwala wierzyć, że w Europie nie będzie już nigdy żelaznych kurtyn. Nasza współpraca pozwala również wierzyć w to, że będziemy żyli w Europie bezpiecznej i w Europie, gdzie toczy się ciągły dialog, wymiana opinii i próba rozwiązywania każdego problemu – podkreślił marszałek.

Stanisław Karczewski spotkał się także z Polonią. Podziękował im za podtrzymywanie więzi z krajem. Podkreślił, że poza granicami Polski żyje ok. 20 mln Polaków. „Żaden kraj nie ma tylu ambasadorów” – powiedział przewodniczący izby wyższej.

Przypomniał też, że pieniądze na opiekę nad Polonią wróciły do Senatu i zachęcał, by Polonia starała się o te środki.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl