Amerykanie przeciw finansowaniu klinik Planned Parenthood

Obrońcy życia na całym świecie protestują przeciwko zbrodniczemu procederowi handlu organami zabitych nienarodzonych dzieci. Do tak bulwersujących praktyk dochodziło w klinikach Planned Parenthood w USA.

W Stanach Zjednoczonych trwa tydzień modlitw i postu w intencji zakończenia zabijania nienarodzonych dzieci. W sobotę obrońcy życia na całym świecie manifestowali przed siedzibami Planned Parenthood. To protest przeciwko handlowi organami dzieci, które zabito w tych klinikach w wyniku tzw. aborcji. Pikiety odbyły się w 47 stanach USA oraz w Wielkiej Brytanii, Holandii, Meksyku, Hondurasie i Irlandii.

Protest to pokłosie ujawnienia bulwersującego nagrania, na którym wysocy rangą pracownicy Planned Parenthood opowiadają o handlu tkankami zabitych nienarodzonych dzieci. Protestujący domagali się wstrzymania finansowania klinik aborcyjnych z budżety państwa.

– Wielu Amerykanów, dopóki nie ujawniono wideo, nie zdawało sobie sprawy, że organy dzieci są sprzedawane. Wzywamy do zaprzestania finansowania Planned Parenthood z budżetów stanowych i na poziomie krajowym. Chcemy pokonać Planned Parenthood, ponieważ tu zabijane są dzieci – mówili protestujący.

Planned Parenthood dostaje od państwa rocznie ponad 500 mln dol. Instytucje związane z federacją Planned Parenthood działają także w Polsce.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj