Posłowie zagłosują nad obywatelskim projektem w sprawie tzw. aborcji

W Sejmie odbędzie się dziś głosowanie nad obywatelskim projektem ustawy, który zakłada całkowity zakaz aborcji. Chodzi o projekt Komitetu „Stop Aborcji”, który przewiduje karanie kobiet za zabicie dziecka nienarodzonego.

Wczoraj za odrzuceniem projektu opowiedziała się sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Podczas sejmowej debaty nad sprawozdaniem komisji poseł Tomasz Latos, wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia, podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość nie chce karania kobiet.

– Odnosząc się do projektu obywatelskiego muszą, po pierwsze, utrzymać te opinie, które wyraziłem w czasie pierwszego czytania, kiedy wspominałem o tym, że z pewnością mimo wolności sumienia, mimo swobody głosowania nikt w Prawie i Sprawiedliwości nie myśli o tym, żeby karać kobiety. Mówiłem także o kwestiach związanych z aborcją eugeniczną, o tym, że 1/3 ciąż z zespołem Downa w Polsce ulega aborcji. Takie są fakty, szanowni państwo – mówił poseł Tomasz Latos.

Poseł dodał, że w ciągu ostatnich dni pojawiły się informacje o dodatkowych innych inicjatywach, które będą podejmowane w granicach dotyczących eugeniki.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia złoży dziś w Sejmie apel do parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj