fot. pixabay.com

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy ws. likwidacji aborcji eugenicznej 

Organizacje pro-life zwróciły się do prezydenta Polski Andrzeja Dudy o podjęcie inicjatywy ustawodawczej ws. likwidacji tzw. aborcji eugenicznej. List w tej sprawie wystosowała Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny.

Czytamy w nim, że Andrzej Duda może przejść do historii jako prezydent, który ochronił najmniejszych i najbardziej bezbronnych Polaków przed śmiercią. 

Obrońcy życia wskazują, że zabijanie dzieci nienarodzonych, ze względu na podejrzenie choroby, jest ciągle bolesną rzeczywistością.

Jakub Bałtroszewicz, prezes zarządu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia uważa, że druga kadencja Andrzeja Dudy to najlepszy czas na likwidację przesłanki eugenicznej.

 – Skoro parlament do dzisiaj nie potrafił uchwalić zakazu aborcji eugenicznej, czyli tej, w której dzieci tylko ze względu na podejrzenie choroby są zabijane, zwracamy się do prezydenta Andrzeja Dudy, aby sam wystąpił z inicjatywą ustawodawczą. Pan prezydent wielokrotnie deklarował, że gdy taka ustawa pojawi się na jego biurku – podpisze ją. Teraz, kiedy nie ma już żadnych problemów i przeszkód politycznych, wydaje nam się, że jest to właściwy moment, by prezydent Andrzej Duda, który jest zwolennikiem prawa do życia z taką inicjatywą wystąpił – podkreślił Jakub Bałtroszewicz.

Projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” od kilkunastu miesięcy czeka na prace w sejmowych komisjach.

Obrońcy życia wielokrotnie apelowali o jego szybkie procedowanie. Każdy dzień zwłoki kosztuje życie kolejnych dzieci.

RIRM

drukuj