A. Duda w Wągrowcu m.in. o obronności

Wierzę w to, że zaakceptujecie państwo dalszy wzrost wydatków na polską obronność, na modernizację polskiej armii, bo to niezwykle potrzebny proces – podkreślał prezydent podczas piątkowego spotkania z mieszkańcami Wągrowca (woj. wielkopolskie).

„Chciałbym, żeby Rzeczpospolita rozwijała się z pożytkiem dla wszystkich państwa; chciałbym, żebyście mogli żyć spokojnie w bezpiecznym kraju i działam w tym kierunku (…). Czynię wszystko, co w mojej mocy, działając i w Polsce, i na arenie międzynarodowej, w szczególności poprzez działanie w ramach struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego” – podkreślał szef państwa polskiego.

Andrzej Duda dodał, że wierzy, iż Polska będzie wzmacniać obecność sojuszniczą na swym terytorium.

„I wierzę w to, że będziemy wzmacniali także naszą obronność, to niezwykle ważne. I dlatego wierzę w to, że zaakceptujecie państwo dalszy wzrost wydatków na polską obronność, na polską armię, na jej modernizację, bo jest to proces niezwykle potrzebny” – przekonywał prezydent.

Szef państwa polskiego zaapelował, zwłaszcza do młodych, o zgłaszanie się do Wojsk Obrony Terytorialnej.

„Chcemy, aby Polacy umieli posługiwać się bronią, chcemy, aby Polacy – w razie potrzeby – stanęli w obronie swojej ojczyzny, tak jak Wielkopolanie umieli stanąć do Powstania Wielkopolskiego, jednego z niewielu zwycięskich powstań w naszej historii” – mówił Andrzej Duda.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl