fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Prezydent powołał Radę ds. Energii, Środowiska i Zasobów Naturalnych

Prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Energii, Środowiska i Zasobów Naturalnych. Jej pracom przewodniczyć będzie prezydencki doradca Paweł Sałek.

Uroczystość odbyła się w południe w Pałacu Prezydenckim. W skład weszli eksperci, którzy swoje funkcje będą pełnić społecznie. Rada będzie się spotykała cyklicznie, podobnie jak inne rady powołane w ramach Narodowej Rady Rozwoju.

Rząd przygotowuje projekty ustaw, którymi zajmuje się następnie Sejm, ale ostatecznie trafiają one na biurko prezydenta. Rada ma pełnić funkcję doradczą w zakresie energii, środowiska i zasobów, ale także sama ma wypracowywać dobre rozwiązania.

Po powołaniu Rady odbyło się jej inauguracyjne posiedzenie.

Prezydent podziękował członkom za chęć zaangażowania się w działanie tego ciała i wskazał, że funkcjonowanie Rady – z punktu widzenia państwa – ma znaczenie kluczowe. Andrzej Duda zaznacza, że przed nami budowa energetyki atomowej i rozwijanie OZE.

– To jest to ciało eksperckie, w którym będą omawiane kwestie związane z transformacją energetyczną naszego kraju, która – jak wiemy – staje się faktem, a przede wszystkim jest dzisiaj naszym bardzo poważnym międzynarodowym zobowiązaniem. Jest celem, który został wyznaczony, który sobie postawiliśmy i który chcemy, żeby został zrealizowany. Jest zaplanowana strategia energetyczna kraju na najbliższe dziesięciolecia, ogromnie znaczący wzrostu udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w polskim miksie energetycznym – zaznaczył Andrzej Duda.

W ramach Narodowej Rady Rozwoju prezydent powołał wcześniej m.in. Radę ds. Ochrony Zdrowia, Radę ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Radę ds. Społecznych.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl