fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

TVP i Polskie Radio nie zapraszają ministrów Andrzeja Dudy

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy poprosiła o wyjaśnienie w sprawie braku zaproszeń do programów publicystycznych w TVP i Polskim Radiu. Dla porównania ministrowie prezydenta Bronisława Komorowskiego byli stałymi gośćmi audycji, w których brali udział przedstawiciele najważniejszych partii.

Inaczej jest jednak w przypadku otoczenia prezydenta Andrzeja Dudy. Dla przykładu, w miniony piątek wycofano zaproszenie dla prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego do programu  „Polityczny salon Trójki”.

Szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska podkreśla, że zachowanie mediów publicznych jest niezrozumiałe.

Media publiczne powinny dbać o to, aby Polacy na bieżąco mogli zapoznać się z poglądami i stanowiskiem przedstawicieli głowy państwa. Chcielibyśmy, aby przedstawiciele Kancelarii Prezydenta mogli przedstawić stanowisko prezydenta w danej sprawie, bo nie jest dobrą regułą czy zasadą to, że przedstawiciele Kancelarii Prezydenta częściej goszczą w mediach komercyjnych niż publicznych – zaznacza Małgorzata Sadurska.

Publiczne media tłumaczą całą sytuację kampanią wyborczą oraz podkreślają, że programy są obecnie poświęcane w głównej mierze przedstawianiu stanowisk poszczególnych komitetów wyborczych.

 

RIRM

drukuj