fot. PAP/EPA

Prezydent A. Duda: Do ewakuacji Polaków z Izraela kierujemy samoloty transportowe z Sił Powietrznych

Do przeprowadzenia ewakuacji Polaków przebywających w tej chwili w Izraelu kierujemy samoloty transportowe z Sił Powietrznych. Żołnierze naszych wojsk specjalnych zapewnią ochronę załadunku oraz bezpieczeństwo na pokładach – napisał prezydent Andrzej Duda.

Wcześniej szef MON, Mariusz Błaszczak, informował, że Wojsko Polskie przygotowuje się do ewakuacji Polaków z Izraela.

„Po naszych rodaków wyślemy samoloty transportowe C-130 Hercules” – podawał minister Mariusz Błaszczak.

„Nie zostawiamy naszych rodaków w potrzebie. Za kilka godzin wystartuje samolot, który ewakuuje Polaków oczekujących na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie” – napisał z kolei wiceminister spraw zagranicznych, Paweł Jabłoński.

„Do przeprowadzenia ewakuacji Polaków przebywających w tej chwili w Izraelu kierujemy samoloty transportowe z Sił Powietrznych. Żołnierze naszych wojsk specjalnych zapewnią ochronę załadunku oraz bezpieczeństwo na pokładach. Działamy tak, by wszyscy nasi rodacy mogli spokojnie wrócić do domu” – napisał natomiast w niedzielę wczesnym popołudniem na platformie X prezydent Andrzej Duda.

https://twitter.com/paweljablonski_/status/1710951830723690750

W sobotę, ok. godz. 6.30 czasu miejscowego (5.30 w Polsce) rozpoczął się atak Hamasu na Izrael. Bojownicy przeniknęli do wielu miast na południu kraju. Izrael został również zaatakowany tysiącami rakiet. Armia izraelska poinformowała w niedzielę rano, że w ośmiu miejscach trwają starcia z bojownikami Hamasu na południu Izraela. O „zażartych walkach” powiadomiło też zbrojne skrzydło Hamasu, Brygady al-Kassama.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl