Prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka

Prezydent Andrzej Duda został przyjęty przez Ojca św. Franciszka na audiencji w Pałacu Apostolskim. To najważniejszy punkt drugiego dnia wizyty polskiego prezydenta w Watykanie.

Andrzej Duda, jako prezydent, reprezentuje Polskę w Stolicy Apostolskiej po raz pierwszy. Jego wizyta ma bardzo duże znaczenie, dlatego, że papież jest nie tylko przywódcą duchowym, ale również patronem naszej moralności w polityce wewnętrznej i zewnętrznej – mówi poseł Witold Waszczykowski, b. wiceminister spraw zagranicznych.

Zakładam, że dojdzie do omówienia bilateralnych relacji. Myślę, że głównym tematem będą spotkania papieskie w przyszłym roku w Polsce i wizyta ojca świętego Franciszka. Będzie to aspekt polityczno-techniczny tej wizyty. Zakładam również, że będzie rozmowa na kilka poważnych tematów międzynarodowych i na kilka spraw, które mają charakter kryzysowy i dzieją się w świecie dotykając naszej cywilizacji i chrześcijan. Chrześcijanie są prześladowani w wielu obszarach świata i na pewno będzie próba jak temu zaradzić – mówi poseł Witold Waszczykowski.

Obecnie prezydent Andrzej Duda rozmawia z papieżem Franciszkiem w cztery oczy. Następnie w papieskiej bibliotece udział w rozmowie weźmie małżonka prezydenta i członkowie jego delegacji. Później prezydent uda się na rozmowę z watykańskim sekretarzem stanu ks. kard. Pietro Parolinem.

Prezydent odznaczy polskich duchownych pracujących w Stolicy Apostolskiej. Wieczorem będzie także rozmawiał z Polonią mieszkającą we Włoszech.

Wczoraj w pierwszym dniu wizyty prezydent wziął udział we Mszy św., sprawowanej przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl