fot. PAP/Marcin Obara

Szydło: rząd PiS-u będzie realizował program Dudy

Wiceszefowa Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło podkreśla, że jesienią Prawo i Sprawiedliwość stworzy rząd, który będzie realizował program przedstawiony w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory i będziemy tworzyć dobry rząd. Mam nadzieję, że to będzie rząd, który będzie mógł zrealizować program Prawa i Sprawiedliwości, program, który w dużym stopniu również jest programem obecnego już prezydenta elekta Andrzeja Dudy – mówiła w piątkowych „Sygnałach dnia” w radiowej Jedynce Beata Szydło.

W czwartek w TV Republika Kaczyński zapowiedział też, że w lipcu będzie konferencja programowa, na której przedstawieni zostaną ministrowie i wiceministrowie przyszłego rządu PiS. Pytany, czy on będzie kierował tym rządem odpowiedział, że rządem kierować będzie osoba, którą wybierze prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda ma być człowiekiem, który przeprowadzi Polskę do lepszych czasów. Nie wiem, kto będzie premierem, ale wiem jedno – ktokolwiek nim będzie, w moim przekonaniu powinien złożyć mu dymisję z podpisem, bez daty. To, czego dokonał, to poparcie społeczne, daje mu legitymację, której nikt inny nie ma – mówił, według relacji mediów, w Telewizji Republika Jarosław Kaczyński.

PAP/RIRM

drukuj