fot. PAP/EPA

Ambasada Polski w Zagrzebiu: podejmowane są wszelkie działania w celu jak najszybszego zakończenia procedury identyfikacji poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru

Czynimy wszystko, aby procedura pełnej identyfikacji poszkodowanych została zakończona jak najszybciej – czytamy w oświadczeniu Ambasady Polski w Zagrzebiu.

Wciąż trwa identyfikacja wszystkich poszkodowanych w wypadku polskiego autobusu, do którego doszło na północ od Zagrzebia. Pojazd zjechał z drogi i wpadł do rowu. Zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Ambasada Polski w Zagrzebiu dysponuje wstępną listą poszkodowanych, jednak wszystkie dane są skrupulatnie weryfikowane.

„Jeżeli ktoś jest przytomny, to można łatwo ustalić jego tożsamość. W przypadku osób zmarłych lub nieprzytomnych tak nie jest. Można próbować porównywać konkretne osoby do znalezionych dokumentów lub otrzymanych fotografii, ale w wielu przypadkach jest to niemożliwe ze względu na odniesione obrażenia lub obarczone ryzykiem sporego błędu, tym bardziej, że dokumenty tożsamości mają 10-letni okres ważności i fotografie tam zamieszczone często odbiegają od aktualnego wyglądu właściciela dokumentu” – poinformowała ambasada Polski w Zagrzebiu.

Wszystkim osobom pobierane są odciski palców, które muszą być przekazane urzędowo przez władze chorwackie. Ambasada Polski zbiera również informacje o znakach szczególnych, które mogą pomóc w identyfikacji.

„W przypadkach bezspornych (a zwłaszcza osób przytomnych) przekazaliśmy rodzinom informacje o losie ich bliskich. W przypadkach budzących wątpliwości co do tożsamości osoby poszkodowanej nie mamy prawa przekazywać dalej takiej informacji” – dodano.

Cztery osoby, które zostały ranne w wypadku w Chorwacji i trafiły do Medycznego Centralnego Szpitala Klinicznego MSWIA w Warszawie, opuściły już placówkę medyczną.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl